Elegancja z nutką sportowego charakteru

Moda męska ma to do siebie, że nie zmienia się w takim tempie jak moda kobieca, choć i tu można obserwować pewne cykle, jeżeli chodzi o popularność niektórych produktów. Są jednak takie wyroby, które wydają się ponadczasowe. W tym przypadku chodzi między innymi o doskonałe połączenie elegancji z nutką sportowego charakteru, jakim jest tradycyjna koszulka polo.

koszulki poloTrochę historii

Zastanawiając się nad tym, skąd koszulka w typie polo wzięła się na rynku odzieżowym, warto sięgnąć do jej nazwy, ponieważ może to być pewna wskazówka. Polo, to amerykańska gra, szczególnie ulubiona przez żołnierzy zawodowych. Jak donosi ustnie przekazywana legenda, prekursorami koszulek polo byli właśnie zawodnicy tej dyscypliny sportowej. Nosili oni bowiem koszulki zbliżone swym fasonem do współczesnej koszulki polo. Jednak wiele osób za prawdziwego ojca tej mody uważa pewnego tenisistę, pana Lacoste. To właśnie on, podczas wielkiej imprezy sportowej w latach trzydziestych ubiegłego wieku wkroczył na kort z nowym pomysłem na ubranie sportowe.

Nie tylko dla sportowców

Pomysł takiej koszulki przyjął się bardzo szybko – na jej punkcie zupełnie zwariowali tenisiści na całym świecie, co Lacoste postanowił wykorzystać zakładając firmę odzieżową. Ciekawe jest jednak to, że moda ta przyjęła się również w innych środowiskach. Połączenie elegancji i sportowego charakteru bardzo chętnie wykorzystywali chociażby studenci. Obecnie koszulki typu polo są bardo popularne podczas nieformalnych spotkań klasy biznesowej – przemawia za tym ich elegancki charakter.