Jak ubrać się na studniówkę? – Moda męska

Studniówka jest ważnym dniem dla młodych ludzi. To pierwszy, poważny bal w życiu młodego mężczyzny i kobiety. Dlatego wszyscy powinni czuć się i wyglądać doskonale.

Moda męska – co założyć na studniówkę?

Uczestnictwo w balu studniówkowym jest świetną okazją do zakupu eleganckiego garnituru. Dobrze jest przed zakupem wybrać się do do sklepu sprzedającego ubrania męskie Dstreet.pl, aby wiedzieć co aktualnie oferują, porównać modele oraz ceny garniturów.

Jak dobrać odpowiedni garnitur?

Większość młodych mężczyzn nie potrzebuje kilku garniturów, dlatego dobrze jest postawić na uniwersalność i ponadczasowość. Taki strój można później założyć na maturę, rozdanie świadectw, inaugurację roku akademickiego na studiach czy wesele. Aby garnitur prezentował się dobrze przez długi czas, należy zwrócić uwagę na jego wykonanie i jakość tkanin, z których został uszyty. Niezwykle ważne jest także dopasowanie ubrania do sylwetki mężczyzny. O ile spodnie nie jest trudno przerobić, o tyle przeróbki wprowadzane w marynarce nie kończą się dobrze i zazwyczaj traci ona swój krój, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru oraz kroju. Istotna jest m.in. długość rękawa marynarki, którą należy mierzyć wraz z koszulą. Rękaw koszuli powinien wystawać około 1 cm poza długość rękawa marynarki. Po zakupie garnituru pozostaje kupno pasujących do niego butów. Warto porządnie się do tego przyłożyć, aby mieć pewność, że wybrane buty będą wygodne i nie przeszkodzą w całonocnej zabawie na balu studniówkowym.