Jaką marynarkę kupić?

W ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się marynarka męska. Istnieje przekonanie, że każdy mężczyzna powinien posiadać przynajmniej jedną marynarkę w swojej szafie. 

Zakup marynarki męskiej

Największym uznaniem cieszą się oczywiście kolory czarny oraz granatowy. Osoby, które lubią wyzwania i nie boją się opinii innych osób mogą sobie pozwolić na bardziej odważne kolory, takie jak czerwony lub zielony. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wybór jest bardzo duży, dlatego każdy z łatwością powinien znaleźć coś dla siebie. Marynarka powinna być przede wszystkim dobrze dopasowana, dlatego w pierwszej kolejności należy zmierzyć obwód klatki piersiowej oraz barki. Należy mieć na uwadze, że obwód klatki piersiowej powinien być mierzony na wdechu. W innym wypadku wyniki nie będą miarodajne, dlatego po prostu lepiej tego dopilnować. Źle dobrana marynarka potrafi mocno zaburzyć proporcje. Szczególnie mało doświadczone i początkujące osoby mają problem z wyborem marynarki. Dlatego postaramy się pomóc, jak wybrać marynarkę męską, która spełni potrzeby nawet najbardziej wymagającego klienta. Trzeba sobie uświadomić, że klienci są różni i tak samo różne są ich potrzeby. Niektórzy mogą czuć się nieco przytłoczeni wchodząc do sklepu i widząc dużą ilość marynarek. W takiej sytuacji przydatna jest pomoc stylisty, czyli specjalisty od świata mody, który jest na bieżąco z obecnymi trendami i wie, jak się ubrać. Marynarka musi być także dobrana do okazji. Jeżeli będzie noszona do pracy to przede wszystkim ma być wygodna. Kwestie wizualne również są bardzo ważne, ale w takiej sytuacji schodzą na drugi plan. W pewnych zawodach prezencja jest jednak niezwykle ważna, dlatego prawnicy oraz przedstawiciele handlowi powinni mieć idealnie dobraną marynarkę. W marynarce czasami trzeba siedzieć nawet kilkanaście godzin dziennie. Jest to bardzo dużo czasu, dlatego najlepiej zadbać o swój komfort. Marynarka musi być wykonana z naturalnych materiałów. Syntetyczne materiały mogą podrażniać skórę, dlatego są niebezpieczne zwłaszcza dla alergików. 

Jaka marynarka dla faceta?

Nie każdy może sobie jednak pozwolić, żeby zapłacić kilka tysięcy złotych za marynarkę. W sklepach sieciowych można jednak znaleźć marynarki, które nie odbiegają wiele pod względem jakości. Warto dodać, że materiały syntetyczne nie przepuszczają powietrza, dlatego pocimy się już po kilkunastu minutach. Jeśli zapłacimy więcej, to jest duża szansa, że kupimy marynarkę, która zdoła wytrzymać kilka sezonów. Jest to raczej zakup na lata, więc powinna to być dobrze przemyślana decyzja. Wybierając marynarkę dla siebie ważna jest oczywiście znajomość sylwetki. Zbyt obcisła marynarka będzie nadmiernie eksponować mięśnie, a to niestety nie wygląda dobrze. Ogromne znaczenie ma także kolor oraz krój. Lepiej wybierać bezpieczne kolory, które można łatwo połączyć z resztą stylizacji. Przydatne jest także śledzenie obecnych trendów, ponieważ wtedy mamy świadomość, co jest aktualnie modne na świecie. 

Klasyczne fasony

Z mody jednak nie wyjdą już raczej klasyczne fasony. Każdy facet ma inną budowę ciała, dlatego bardzo ciężko jest wybrać marynarkę, która będzie pasować każdemu. Najlepiej zakupić marynarkę z materiału naturalnego, jednak jest to dosyć duży wydatek, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Pewnego uroku dodają także detale ozdobne, których jednak nie powinno być zbyt dużo. Efekt końcowy może być trochę chaotyczny, jeżeli użyjemy zbyt dużej ilości detali. Wybierając dodatki do marynarki, lepiej zachować szczególną ostrożność. Marynarkę można z łatwością połączyć z resztą ubrań, ponieważ jest ona dosyć uniwersalna. Pasuje zarówno na spotkanie biznesowe, jak i do pracy. Niektóre marynarki kosztują nawet kilkanaście tysięcy złotych, dlatego lepiej wcześniej dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Przede wszystkim ważne są proporcje i to one nie mogą być zaburzone. Jeżeli zaburzymy proporcje sylwetki to wtedy całość nie będzie prezentować się dobrze. Po przeczytaniu artykułu powinieneś wiedzieć jak wybrać marynarkę męską dopasowaną do danej okazji. Oprócz wygody liczą się kwestie wizualne.