Kamizelka męska – podstawa elagancji

 

Każdy mężczyzna musi się od czasu do czasu ubrać elegancko. Jedni taki strój zakładają tylko „od święta”, inni preferują go częściej (na przykład do pracy), a jeszcze kolejni nie wyobrażają sobie wyjścia na ulicę, jeśli nie są elegancko ubrani. Generalnie elegancki strój jest kojarzony z garniturem, ale aby się elegancko ubrać wcale nie musimy wdziewać całego garnituru.

Jak można ubrać się elegancko – ale bez przesady?

Eleganckie ubranie nie powinno być jednocześnie zbyt oficjalne, a przynajmniej nie zawsze. Elegancja nie musi być również niewygodna. Istnieją w świecie mody męskiej doskonałe przykłady, w których elegancki ubiór jest jednocześnie ubiorem sportowym. Aby osiągnąć taki efekt najczęściej stosuje się kamizelki męskie. Kamizelka męska jest częścią kompletnego garnituru, ale może również występować solo. Obecnie komponuje się ją całkowicie dowolnie z wieloma innymi rodzajami odzieży. Aby jednak kamizelka była elegancka musimy ją dobrze dobrać.

Jak wybrać rozmiar kamizelki?

Kamizelkę należało by oczywiście przymierzyć. Co prawda najlepszym rozwiązaniem była by wizyta u krawca, ale nie każdego na to stać. Jeśli kupujemy kamizelkę w sklepie internetowym, to należy pamiętać aby był to taki gdzie możemy zwrócić kamizelkę jeśli nie będzie pasowała. Kamizelka męska powinna dobrze przylegać do torsu. Jeśli będzie zbyt luźna to oczywiście każdy to zauważy, ale większość mężczyzn zazwyczaj wybiera kamizelki za ciasne. Jeśli po przymiarce na plecach lub z boku kamizelki męskiej pojawią się zmarszczki, jest to właśnie oznaka, że jest za luźna.