Męski look – sportowa bluza i jeansy

Garderoba współczesnego mężczyzny już dawno przestała być zbiorem szarych, nijakich rzeczy, których jedynym przeznaczeniem było zapewnienie komfortu termicznego oraz wygody i funkcjonalności.

Dzisiejsza szafa faceta, jest równie obszerna lub nawet obszerniejsza niż szafa jego partnerki. Jedno pozostało niezmienne.

męska bluza rozpianana

Bluzy męskie czy też młodzieżowe w dzisiejszych czasach są na tyle popularne, że obecnie na 99% znajdziemy je w szafie praktycznie każdego mężczyzny. Wiszą sobie pomiędzy koszulami i oficjalnymi garniturami i należą do ulubionego rodzaju ubrań osobników płci męskiej.

Zresztą nie tylko. Również kobiety co raz częściej zakładają męskie bluzy, delektując się ich miękkością i wygodą. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to typowo męska część garderoby i to mężczyźni roszczą sobie prawo do jej używania w każdej możliwej sytuacji.

9/10 osobników płci męskiej, zapytanych o ulubioną część garderoby odpowiada: bluza męska.

Po powrocie z pracy i zrzuceniu służbowego uniformu czy też wymaganego firmowym dress codem garnituru, zakładają bluzę i czują się wtedy naprawdę dobrze. Ten luźny ubiór kojarzy im się z przyjemnościami i relaksem: wyprawą w góry, nad jezioro czy do pubu na piwo. Łatwość użytkowania, niezobowiązujący charakter, zapewniają komfort i poczucie błogiego relaksu. Z kapturem lub bez, pełna lub rozpinana, bluzy męskie w szerokiej gamie kolorów i krojów to coś, co mężczyźni kochają najbardziej, często ubierając je nawet wówczas, gdy bardziej wskazany byłby ubiór bardziej oficjalny.