Na co zwrócić uwagę wybierając płaszcz męski?

Płaszcze zimowe męskie świetnie sprawdzą się w chłodne dnie. Wyglądają elegancko i podkreślają sylwetkę. Przed wyborem odpowiedniego płaszcza warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Długość

Aby płaszcz męski był odpowiednio dopasowany, to niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na jego długość. Warto jednak pamiętać o tym, że w długich płaszczach zimowych męskich będą dobrze wyglądały jedynie osoby wysokie. Jest to dla nich bardzo korzystna opcja, ponieważ lepiej chroni przed zimnem. Jednak nie warto wybierać płaszczy dłuższych, niż do kolan. Te sięgające niżej mogą okazać się niewygodne i ciężkie przy praniu. Osoby niskie z kolei powinny zrezygnować z długich płaszczy i zdecydować się raczej na takie, które sięgają nieco dalej za biodra. Niestety, ale płaszcze do kolan, mogą optycznie skrócić im nogi, co z pewnością nie będzie wyglądało dobrze.

Jednorzędowe czy dwurzędowe?

Niezwykle ważne jest również zdecydowanie, czy płaszcz męski powinien być jednorzędowy czy dwurzędowy. W przypadku osób grubszych posiadających widoczny brzuszek, powinno unikać się płaszczy dwurzędowych. To samo tyczy się do osób bardzo dobrze zbudowanych.  Mogą one dodatkowo je poszerzyć. Z kolei taki rodzaj świetnie sprawdzi się w przypadku osób bardzo szczupłych. Takie rozstawienie płaszcza delikatnie poszerzy sylwetkę, dzięki czemu będzie wyglądała na dobrze zbudowaną. Osoby o tradycyjnej, normalnej sylwetce mogą wybierać zarówno płaszcze jednorzędowe, jak i dwurzędowe. W obu rodzajach będą wyglądać bardzo dobrze.