Najbardziej popularne modele swetrów męskich

Sweter męski jest bardzo popularnym elementem garderoby każdego mężczyzny. Jednak powinien być w odpowiedni sposób dobrany do potrzeb osoby go noszącej, dlatego warto dowiedzieć się na temat tej kwestii nieco więcej.

Pulower

Popularne swetry męskie to przede wszystkim pulowery. Pulower to tradycyjnie sweter, który nie posiada rękawów. Jest to tak zwany bezrękawnik, który bez większych problemów można komponować z różnymi elementami garderoby. Idealnie sprawdzi się zarówno w formalnych stylizacjach, jak i stylizacjach komponowanych na co dzień. Dlatego warto zastanowić się nad zakupem tego rodzaju swetra męskiego. Bardzo często pulowery mają dekolt w serek, który niezwykle korzystnie się prezentuje. Jednak takie swetry można znaleźć w sprzedaży również w innych wariantach. Zazwyczaj są one dość cienkie, dlatego zakładane są na koszule lub bluzki i jest to bardzo korzystne rozwiązanie.

Kardigan

Kolejnym rodzajem męskiego swetra z całą pewnością będzie kardigan. Kardigan to sweter, który zapinany jest na guziki lub kołki, a nawet na zamek błyskawiczny. Bardzo często kardigany nie mają kołnierza oraz odsłaniają kawałek klatki piersiowej. Jednak w sprzedaży można znaleźć również wersje, w których będzie się znajdował kołnierz. Sweterki i kardigany męskie mają bardzo różne wzory oraz kolory, dlatego każdy mężczyzna z całą pewnością znajdzie dla siebie coś, co będzie mu najbardziej odpowiadało. Kardigan można komponować zarówno w formalnych stylizacjach, jak i tych codziennych. Na pewno będzie to bardzo dobry wybór.